בחירת ריצוף לעיצוב הבית

OCTOBER 1, 2017

אחד הרגעים המרגשים בבניית בית חדש הוא בחירת ריצוף לבית. זה הרגע שבו הבית הופך מגוש בטון אפור לחלל מעוצב עם אמירה אישית, משהו שמשקף את הטעם שלכם ואת האווירה שאתם רוצים להשרות בבית שאתם בונים. לפני שאתם ניגשים לבחור את הריצוף שישתלב בחייכם בשנים הקרובות, כדאי שתשאלו את עצמכם כמה שאלות חשובות.

מה יותר חשוב לי? פרקטיות או עיצוב?

אם התשובה היא פרקטיות, עליכם לבחור סוגי ריצוף קלים לתחזוקה, שאינם סופגים כתמים ובעלי עמידות גבוהה לאורך זמן. פרקט עץ למשל, הוא לא אפשרות מתאימה עבורכם במקרה כזה, גם לא ריצוף שיש או ריצוף גרניט (לא גרניט פורצלן). לעומת זאת אם אתם מחפשים מראה יוקרתי במיוחד, האפשרויות האלו דווקא יתאימו לכם מאוד.


גם לאפשרויות היותר פרקטיות יש מה להציע בתחום העיצוב והנראות, בראשם כמובן עומד הגרניט פורצלן, שהוא סוג הריצוף הפופולארי ביותר כיום, גם בזכות העמידות שלו וגם בזכות המראה ומגוון הצבעים והטקסטורות שקיימים בשוק. אפשרות זולה יותר היא הקרמיקה שגם היא חסינה בפני מים ולא דורשת תחזוקה מיוחדת, עם זאת קחו בחשבון שלקרמיקה יש יותר סיכויים להישחק במהלך השנים. אפשרות נוספת היא ריצוף הבטון, שבשנים האחרונות הפך לאפשרות לא רעה לריצופי פנים וחוץ, הוא קל לניקוי, עמיד מאוד ומאפשר גמישות בעיצוב.

הדמיית ריצוף - חלמיש קרמיקה

איזו תחושה אני רוצה להשרות בבית?

השאלה הזו משפיעה על שני נושאים: צבע ומרקם. בעוד שפרקט עץ ייתן תחושת חמימות, ריצוף שיש או גרניט תמיד ייתנו תחושה קרירה יותר. צבע בהיר וטקסטורה עדינה ייתנו תחושת מרחב, מה שיכול להוות יתרון בחללים קטנים, עם זאת קחו בחשבון שריצוף בהיר עם גימור מבריק יבליט כל כתם או לכלוך, ולכן אם יש לכם בבית ילדים קטנים כדאי שתבחרו גימור מט עם ברק עדין ביותר ועם טקסטורה שאינה מבליטה לכלוך.


אם אתם אנשים שאוהבים להדגיש את הטאצ' הייחודי שלכם, תנסו לשלב באיזורים מסוימים ריצוף בצבע, בגודל או בסגנון שונה כדי להוסיף טוויסט והדגשה לאיזורים מסוימים. כמובן שצריך לזכור שהריצוף הוא בסיס לריהוט שנמצא עליו ולכן גם שילובים שנראים מעניינים ויפים בחנות, עלולים להראות עמוסים יתר על המידה בחלל מרוהט.

הדמיית ריצוף - חלמיש קרמיקה

אחידות או הפרדה בין חללים?

האם תרצו לתת לכל חלל בבית את האווירה המיוחדת לו? למשל חדרי שינה חמימים, סלון ייצוגי ומרשים, מטבח פרקטי? או שאולי אתם מעדיפים ניקיון ואחידות בכל חדרי הבית? גם אם בחרתם באפשרות של ריצוף אחיד, יש לכם עדיין כמה בחירות לעשות. תוכלו למשל להחליט שבאזורים הציבוריים יהיו רצפות גדולות שנותנות מראה יוקרתי, ובחדרים תשתמשו באותו ריצוף במידות קטנות יותר, מה שיביא לחסכון בעלויות. בחדרי מקלחת ושירותים – כדאי לשקול ריצוף מונע החלקה.

מה התקציב שלכם?

השאלה הזו תסייע לכם למפות היטב את האפשרויות שלכם ולשלול מראש אפשרויות שלא באות בחשבון. אחד הפרמטרים שמשפיע על מחיר הריצוף הוא סוג הריצוף – טבעי או תעשייתי, כאשר ריצוף טבעי כמו שיש, גרניט או פרקט עץ אמיתי יהיו יקרים יותר. גודל האריח משפיע גם הוא על המחיר, גם בשלב הריצוף עצמו ככל שהמרצפות גדולות יותר העבודה תעלה יותר. לריצוף הפופולארי גרניט פורצלן יש טווחי מחירים שונים המושפעים מאיכות הייצור, הדוגמאות והטקסטורות השונות, והחלופה הזולה שלו היא הקרמיקה.

אז תכל'ס, איך בוחרים?

גם אם עניתם לעצמכם על כל השאלות האלו, עדיין יש לכם לא מעט אפשרויות וסגנונות להכריע ביניהם. כדי לבחור ריצוף לבית שבאמת מתאים לכם, יש צורך לראות פרישה של המרצפות בחלל רחב ולא רק מרצפת יחידה. בעזרת התוכנה לעיצוב הבית של DHD3, תוכלו ליצור הדמייה תלת מימדית חיה של הבית שלכם, לבחור ריצוף ולפרוש אותו בחללים השונים. התוכנה מאפשרת לכם להוסיף ריהוט, צבע וחיפויים ממגוון חנויות וספקים ולצאת לסיור וירטואלי חי בחלל המדמה בדיוק את תכניות הבית שלכם. תגלו שהריצוף שבחרתם מקטלוג נראה אחרת לגמרי כשהוא משולב עם ריהוט, בחלל רחב וממציאותי. בעזרת הסיור הוירטואלי של 3DHD תוכלו לקבל תמונה מציאותית ומדוייקת כיצד יראה הבית שלכם, ולקבל החלטות מושכלות בבחירת ריצוף ובכל הנוגע לעיצוב הבית. בהצלחה!

כתבות נבחרות

רכישת דירה חדשה

השראה

מוצרים חדשים